Мъките на Ливърпул продължиха и за Купата на лигата

Снимка: Guliver/GettyImages

1010 0

Ливърпул отпадна от надпреварата за Купата на Лигата, след като загуби безславно с 2:0 гостуването си на Лестър и отпадна рано-рано от турнира, в който е лидер по спечелени трофеи.

През първото полувреме мърсисайдци имаха куп положения, които бяха пропилени от Алекс Окслейд Чембърлейн, Коутиньо и Соланке, докато Лестър разчиташе на контраатаки. Гол така и не падна, но"лисиците" осъществиха своя удар през вторите 45 минути.

В 65' при центриране в наказателното поле Винсент Ибора свали топката за Шинджи Оказаки и японецът от близко разстояние не сбърка за 1:0.

Второто попадение падна 12 минути преди края на мача. Слимани проби необезпокояван през центъра на терена и от границата на наказателното поле с хубав изстрел преодоля Уорд и направи резултата 2:0 в полза на "лисиците".