Моуриньо нанесе 16-о поражение на Шефилд и вкара Тотнъм в топ 4 на Висшата лига

1169 0

Отборът на Тотнъм нанесе 16-о поражение на Шефилд през сезона, след като ги победи с 1:3 като гост в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. "Остриетата", които в предишния кръг постигнаха първата си победа за новия сезон, не успяха да намерят отговор на атаката на "белите" и закономерно загубиха мача.

Още в петата минута Серж Орие откри резултата за "шпорите", възползвайки се от асистенция на Хюн Мин Сон. В края на първата част пък Хари Кейн вкара редовния си гол за "белите", дошъл след подаване на Пиер Хойберг.

В 59' Дейвид МакГолдрик се възползва от асистенция на Флек, за да намали изоставането на своя отбор. Само три минути по-късно обаче хората на Жозе Моуриньо възстановиха аванса от два гола чрез Ндомбеле, като му асистира Бергвайн.

С победата Тотнъм влезе в топ 4 с актив от 33 точки - колкото има и Ливърпул преди мача си с лидера Манчестър Юнайтед. Шефилд остава на дъното на таблицата с едва 5 точки в актива си.