Марсиал прати Манчестър Юнайтед на финал за ФА къп

859 0

Манчестър Юнайтед е първият финалист за ФА къп през този сезон, след като "Червените дяволи" спечелиха драматично с 2:1 полуфинала срещу Евертън.

20-кратните английски шампиони имаха превес през първото полувреме, като в 34' Маруан Фелайни беше точен за водения от Луис Ван Гаал тим. Отборът пропусна още куп положения, но 15 минути преди края Крис Смолинг си закова автогол.

Двубоят вървеше към равенство, след като "карамелите" пропуснаха доста изходни положения чрез Ромелу Лукаку, но в крайна сметка "червените дяволи" стигнаха до пбедата с една от последните атаки в мача.

Антони Марсиал се превърна в герой на своите, след като в 3-ата минута на добавеното време беше точен и донесе победата за своите. Така Манчестър Юнайтед все пак има шанс за трофей през сезона, като във финала ще се изправи срещу победителя от мача Кристъл Палас - Уотфорд.