Манчестър Юнайтед започна 2023 г. с 4 победи и я завърши с 20-а загуба след 100-минутен мач (ВИДЕО)

4998 0

Манчестър Юнайтед завърши 2023-а година с 20 загуби в официални срещи, след като отстъпи на 30-и декември при визитата си на Нотингам Форест от 20-ия кръг на Висшата лига.

Много ценна победа за аутсайдера над колоса

Аутсайдерът се наложи с 2:1, а попаденията паднаха в последния половин час от редовното време. Домингес бе открил в 64', но Рашфорд върна надеждите за гостите в 78-ата минута след груба вратарска грешка и се очакваше дори да бъде оказан натиск за пълен обрат.

В крайна сметка Гибс-Уайт наказа колоса в 82' и донесе първата шампионатна победа на Нотингам Форест като домакин над Манчестър Юнайтед от 1952-а година насам.

Това бе и първа победа у дома под ръководството на Нуно Ешпирито Санто, който пое наскоро отбора. Сега Нотингам се изкачи до 15-о място с 20 точки във временното класиране, а Юнайтед е седми с 31 пункта.

Това бе 20-о поражение за "червените" дяволи на Тен Хаг през календарната година, като не се взимат под предвид загубите в приятелски срещи през лятото.

Още: Бербатов посочи "идеалния" заместник на Каземиро в Манчестър Юнайтед