Манчестър Юнайтед смаза Хъл, но едва спечели на "Олд Трафорд"

Снимка: Guliver/GettyImages

896 0

Манчестър Юнайтед стигна до много трудна победа с 2:0 над Хъл Сити в първи мач от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия. На "Олд Трафорд" първото попадение успя да вкара Хуан Мата в началото на второто полувреме и даде ключов аванс на "червените дяволи", а 3 минути преди края Фелайни удвои и направи задачата на тима по-лесна в реванша.

20-кратните английски шампиони искаха да решат всичко в полуфиналния сблъсък още в първия двубой и Жозе Моуриньо заложи на голяма част от титулярите си, оставяйки единствено Златан Ибрахимович извън групата за двубоя.

От първите минути домакините натиснаха своя съперник, но след куп пропуски и над 10 удара по посока на вратата първото полувреме приключи без голове.

Само 10 минути след старта на второто полувреме "червените дяволи" все пак успяха да се разпишат. Антонио Валенсия беше изведен по дясното крило, откъдето центрира в пеналта отлично за Михтарян. Арменецът насочи топката към далечната греда, където Мата успя да се промуши между защитниците и засече във вратата - 1:0.

Именно испанецът беше най-дейният играч в селекцията на Жозе Моуриньо, след като създаде най-добрите положения, а при смяната му "Олд Трафорд" го аплодира силно. На негово място влезе Маруан Фелайни, който 3 минути преди края закова и втория гол в полза на "дяволите" и осигури комфортен аванс от 2 гола преди следващия двубой.

Утре ще се изиграе и следващия двубой от полуфиналите, който противопоставя Ливърпул и Саутхямптън.