Манчестър Юнайтед с втора поредна минимална победа

944 0

Манчестър Юнайтед продължава успешния си ход на старта във Висшата лига, след като "червените дяволи" записаха втора поредна победа с 1:0, този път над Астън Вила като гост.

Единственото попадение в срещата беше дело на младия белгийски талант Аднан Янузай, който се разписа в 28'.

След натиск от страна на 20-кратните шампиони 17 минути преди края на полувремето Хуан Мата намери по чудесен начин Янузай в пеналта. Той финтира добре защитник на домакините и с хубав удар по диагонала вкара единствения гол.

До края на полувремето реферът Майк Дийн не отсъди дузпа в полза на Вила, след като Дармиан фаулира Ричарс в наказателното поле. През втората част пък Ромеро на два пъти запази аванса на своите с добри намеси.

Най-големият пропуск в мача дойде 15 минути преди края, когато Мемфис Депай остана сам срещу вратаря на Вила, но прати топката в аут.