Манчестър Юнайтед покоси Бърнли и е уверено втори

Снимка: Gulliver/Getty images

1024 0

Манчестър Юнайтед постигна успех с 3:1 над Бърнли в мач от 32-ия кръг от английския футболен елит. „Червените дяволи” трябваше сериозно да се потрудят, за да стигнат до успеха срещу борещия се за своето оцеляване тим от северозападна Англия.

И четирите гола на „Олд Трафорд” паднаха през втората част. Мейсън Грийнууд откри резултата след добра атака в 48-ата минута, но Джеймс Тарковски изравни резултата само две по-късно.

Отново Грийнууд даде преднина за отбора на Оле Гунар Солскяер шест минути преди края на редовното време, а Единсон Кавани в третата добавена минута оформи крайното 3:1 за домакините.

Успехът остави Юнайтед на второто място в Премиършип, като тимът е с 66 точки и увеличи разликата от третия Лестър Сити на 10 пункта. Бърнли остана 17-и с 33 точки и е на шест точки пред 18-ия Фулъм (27).