Манчестър Сити започна защитата на трофея със солидна победа над Порт Вейл

1874 0

Английският шампион Манчестър Сити започна успешно защитата на трофея си от ФА Къп. "Гражданите" надиграха четвъртодивизионния Порт Вейл с 4:1 на "Етихад" в мач от третия кръг на надпреварата.

В средата на първото полувреме крайният бранител Олександър Зинченко откри резултата за "небесносините". Оживлението за гостуващите фенове настъпи в 35-ата минута, когато Том Поуп успя да се разпише в мрежата на Клаудио Браво, за да изравни резултата.

Отговорът на Сити не закъсня, като в 42-рата минута Серхио Агуеро отново възстанови преднината на своя отбор. През втората част 17-годишният Тейлър Харууд-Белис и Фил Фодън добавиха по още едно попадение за домакините, за да оформят крайното 4:1.

Така Манчестър Сити продължава към четвъртия кръг на ФА Къп. След три дни "гражданите" се изправят срещу градския си съперник Манчестър Юнайтед в полуфинален сблъсък от 1/2-финалите за Купата на Лигата. Следващият мач от първенството за хората на Гуардиола е на 12 януари - гостуване на Астън Вила.