Манчестър Сити с рутинна победа над Фулъм, влезе поне временно в топ 4

961 0

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми при домакинството си срещу Фулъм, който може да се озове предпоследен във временното класиране, след като загуби с 0:2 от "гражданите". Успехът пък вкара момчетата на Пеп Гуардиола поне временно в топ 4 на Висшата лига.

Резултатът бе открит едва 5 минути след началото на двубоя, когато "гражданите" организираха мълниеносна контраатака, която завърши с извеждащо подаване на Де Бройне към Стърлинг. Англичанинът напредна и стреля прецизно по земя в обратния ъгъл, за да отбележи.

20-ина минути по-късно самият Де Бройне този път влезе в ролята на голмайстор, след като неговият отбор получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Стърлинг. Белгиецът се нае с изпълнението и изпрати вратаря в обратни ъгъл, за да удвои аванса на своя отбор.

Следващото препятствие за Манчестър Сити във Висшата лига е градският съперник Манчестър Юнайтед. Двубоят е след седмица на "Олд Трафорд". За Фулъм пък предстои нов тежък двубой след седмица - срещу шампиона Ливърпул у дома.