Манчестър Сити пребори Саутхямптън и скъси дистанцията до върха във Висшата лига

847 0

Английският гранд Манчестър Сити успя да победи коравия отбор на Саутхямптън с минималното 0:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Рахим Стърлинг в началото на мача, а "светците" така и не намериха отговор на допуснатия гол.

В 16-ата минута Кевин де Бройне намери Рахим Стърлинг, който успя да изведе "гражданите" напред в резултата. В следващите минути хората на Пеп Гуардиола показаха характер и удържаха атаките на Саутхямптън. "Небесносините" изпуснаха и още няколко добри положения за гол.

С победата Манчестър Сити се изкачи до петото място във Висшата лига с актив от 23 точки - на осем точки от лидера Ливърпул, който е с мач повече. Саутхямптън пък инкасира четвъртата си загуба през сезона, но запазва четвъртото си място с актив от 24 пункта.