Манчестър Сити надви храбри "тигри" в мач с шест гола

2561 0

Шампионът Манчестър Сити се добра до важен успех с 4:2 при гостуването си на Хъл Сити в мач от Премиър лийг. Отборът на Мануел Пелегрини пропиля два гола аванс още през първото полувреме.

„Гражданите” взеха солидна преднина в началото след голове на Серхио Агуеро в 7-ата минута след пас на Сабалета и на Един Джеко в 11-ата минута след асистенция на Давид Силва.

„Тигрите” сензационно обаче изравниха още до почивката, след като първо Елаким Мангала си вкара автогол в 21-ата минута, а след това в 32-ата минута Абел Ернандес бе точен от дузпа за 2:2.

През второто полувреме гостите демонстрираха отново по-високата си класа и стигнаха до успеха след нов гол на Един Джеко в 68-ата минута след пас на Давид Силва и попадение на Франк Лампард, разписал се за 2:4 след нова асистенция на Сабалета.

След успеха си Манчестър Сити събра 11 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. Хъл Сити е на 14-а позиция с 6 пункта.