Манчестър Сити излъга "лисиците" след обрат и скъси дистанцията до върха в Англия

1763 0

Шампионът на Англия Манчестър Сити успя да победи прекия си конкурент Лестър с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. "Небесносините" се нуждаеха от обрат на "Етихад", за да се доберат до трите точки, които ги приближиха до "лисиците" в класирането.

В средата на първата част Джейми Варди шокира "гражданите" с редовния си гол. Преднината на Лестър се задържа само осем минути, преди Рияд Марез да изравни. До края на полувремето Манчестър Сити съумя и да излезе напред в резултата след гол на Илкай Гюндоган от дузпа.

През втората част драмата се запази до 69-ата минута, когато Габриел Жезус отбеляза трети гол за домакините и с това тотално пречупи "лисиците". До края на мача Сити контролираха мача и запазиха комфортната си преднина.

Така Манчестър Сити вече разполага с 38 точки на третото място - с една по-малко от втория Лестър. Ливърпул остава лидер с 49 точки, но и с мач по-малко, след като мачът с Уест Хям бе отложен заради ангажиментите на мърсисайдци на Световното клубно първенство.