Мач за историята във Висшата лига: 8 гола, странно постижение и без победител на Нюкасъл - Лутън (ВИДЕО)

745 0

Нюкасъл и Лутън създадоха истинско зрелище с марка Висша лига. Двата тима завършиха при резултат 4:4 в мач от 23-ия кръг на английския елит, игран на "Сейнт Джеймсис Парк".

Нюкасъл и Лутън направиха същинско зрелище във Висшата лига

Развой на Нюкасъл - Лутън

Още: Тотнъм притежава ядрено нападение, но има и пробойна, която го нарежда до дъното във Висшата лига

Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:2. Шон Лонгстаф откри в седмата минута за Нюкасъл. Габриел Ошо изравни за "шапкарите" в 21'. Отново Лонгстаф върна преднината на "свраките" две минути по-късно, но Рос Баркли изравни непосредствено преди края на първата част.

След почивката само за 3 минути Лутън наниза 2 гола. Първо, в 59' Карлтън Морис вкара за 2:3, а в 62' Илайджа Адебайо направи резултата 2:4. Все пак, Нюкасъл не остави нещата така. Киърън Трипиър се разписа, за да намали до 3:4, а Харви Барнс оформи зрелищното равенство 4:4 в 73-ата минута.

Шон Лонгстаф вкара повече голове за 23 минути срещу Лутън (2), отколкото през всичките сезони 2018/19, 2019/20, 2020/21, 2021/22 и 2022/23 на Висшата лига (във всеки по един).

Още: Наказателната акция на Ричарлисон продължи, но бившият му отбор попари Тотнъм в края (ВИДЕО)

Рос Баркли пък вкара първия си гол като гост във Висшата лига от януари 2021 година, когато отбеляза за Астън Вила срещу Саутхемптън.

Само четири отбора са отбелязали 4+ гола срещу Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" като гост през последните осем сезона във Висшата лига, а именно Ман Сити (два пъти), Манчестър Юнайтед, Уест Хем и сега към тези имена се присъединява и Лутън.

След днешното зрелище "свраките" продължават да са девети с актив от 33 точки - 2 повече от десетия Челси. Лутън пък излиза на 16-ата позиция с 20 пункта на своята сметка.

Избралият Тотнъм пред Барселона с първи думи, разкри защо е казал "да" на "спърс" пред каталунците