Ливърпул вкара 7 на Линкълн, Сити с трудна победа за Купата на Лигата

Снимка: Getty Images/Gulliver

2169 0

Ливърпул разгроми със 7:2 третодивизионния Линкълн Сити като гост и на 1/8-финалите за Купата на Лигата ще се изправи срещу Арсенал. Юрген Клоп очаквано пусна експериментален състав от млади таланти, но не липсваха и опитни фигури като Върджил ван Дайк, Джердан Шакири и Дивок Ориги.

Само през първото полувреме мърсисайдци вкараха 4 гола. Още в 9' Шакири откри резултата след пряк свободен удар, а след още 9 минути игра Такуми Минамино се възползва от грешка на домакините и вкара за 2:0. Къртис Джоунс в рамките на 4 минути вкара още два гола след асистенции на Ориги и Харви Елиът.

В самото начало на втората част Минамино отбеляза второто си попадение в мача. Домакините стигнаха до гол след час игра, след като Едън се разписа. Груич се разписа за 1:6 и Монтсма за Линкълн преди Ориги да завърши и оформи крайното 2:7.

Манчестър Сити имаше доста по-тежък мач. "Гражданите" победаха Борнемут с 2:1 на "Етихад", а решителното попадение реализира Фил Фодън в 75'.