Ливърпул тръгна с измъчена победа над Саутхемптън

1121 0

Ливърпул имаше доста затруднения срещу Саутхемптън в откриващия си мач за сезона, но в крайна сметка спечели с 2:1 двубоя на "Анфийлд".

"Светците" загубиха голяма част от основните си футболисти през лятото, но въпреки това стояха много добре на терена и могат да съжаляват, че не спечелиха точка от срещата.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 21-та минута след много добра асистенция на Джордан Хендерсън, но гостите намериха сили и изравниха в 56-та минута чрез Натаниъл Клайн, който се възползва от страхотен пас с пета на новото попълнение Тадич и преодоля Симон Миньоле. Грешка в защитата на Саутхемптън позволи на Даниел Стъридж отново да изведе "червените" напред в 79-та минута, а малко преди края Морган Шанйдерлин удари греда за гостите, след което Шейн Лонг пропусна да вкара на почти празна врата.

В крайна сметка мърсисайдци започнаха сезона с успех, докато феновете на Саутхемптън могат да са доволни от представянето на тима си.