Ливърпул с нова резултатна победа (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1180 0

Отборът на Ливърпул нямаше победи в два поредни мача във Висшата лига, но днес прекъсна тази серия и се върна на пътя на победата, след като се наложи като гост с 4:0 над Борнемут.

По този начин играчите на Юрген Клоп се върнаха в Топ 4, като с актив от 34 точки са с една пред Арсенал. Борнемут продължава да е близо до зоната на изпадащите с 16 точки.

Коутиньо откри резултата с прекрасно попадение, при което нахлу в наказателното поле и премина през четирима играчи на "черешките", за да се разпише в близкия ъгъл. До края на първата част и Ловрен се разписа след асистенция на Фирмино, а преди края на полувремето и Мохамед Салах вкара дежурното си попадение във Висшата лига. 30' преди края на срещата и Фирмино се разписа, а Садио Мане не се появи в игра. Адам Лалана пък записа първи минути във Висшата лига за този сезон.