Ливърпул прегази десет "тигри"

Снимка: Guliver/GettyImages

1565 0

Юрген Клоп искаше да види ярост от футболистите на Ливърпул срещу Хъл Сити и те го послушаха, разгромявайки съперника с 5:1 в среща от шестия кръг на английската Висша лига.

За убедителния успех помогна и червения картон още в 29-ата минута на Елмохамади от състава на "тигрите". Преди това Адам Лалана в 17-ата минута бе открил резултата в полза на мърсисайдци, а при изгонването на десния бек на Хъл бе отсъдена и дузпа, която Джеймс Милнър превърна във втори гол.

При това положение бе очевидно, че интригата е елиминирана и в 36-ата минута Саидо Мане продължи добрата си голова форма с попадение за 3:0. В 52-ата Филипе Коутиньо се разписа за 4:1, след като секунди по-рано Мейлер бе реализирал почетния гол за Хъл.

Крайното 5:1 фиксира Милнър от нова дузпа.

Ливърпул е трети в таблицата с 13 точки - 5 по-малко от лидера Манчестър Сити, като същия актив има и Евертън, а вторият Тотнъм е с 14.