Ливърпул победи Шефилд преди дербито с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

3840 0

Ливърпул е на осем победи от юбилейната си 20-а титла в английския футбол. В четвъртък вечер възпитаниците на Юрген Клоп оформиха 21-ата си победа във Висшата лига по време на 31-ия (междинен) кръг с 3:1 над Шефилд Юнайтед.

Ливърпул с нова ценна победа

В герои за победителите се превърнаха голмайсторите Нунес (17’), МакАлистър (76’) и Гакпо (90’). Резултатът до последния четвърт час бе изравнен, след като Брадли имаше нещастието да си вкара автогол в 58’.

Ключова роля изигра отново световният шампион сред мърсисайдците, който с красив удар от 20-ина метра успокои десетките хиляди на "Анфийлд". След 10 минути отново Алексис имаше възможността да сложи край на спора, но от по-голяма дистанция нацели напречната греда.

В крайна сметка крайното 3:1 оформи Гакпо с шестото си попадение през сезона. Сега възпитаниците на Клоп се върнаха начело със 70 точки. С две по-малко е Арсенал на втората позиция, а Сити разполага със 67 пункта.

Още: Мохамед Салах като Джеймс Бонд, в опит да спаси планетата Земя! (ВИДЕО)

Какво смята да прави след края на кариерата си Трент-Александър Арнолд от Ливърпул?

Как ще се справи Юрген Клоп? Почти цял отбор аут за Ливърпул срещу Шефийлд Юнайтед