Ливърпул не впечатли, но спечели у дома срещу Фулъм

938 0

Отборът на Ливърпул записа девета победа от началото на сезона във Висшата лига. Играчите на Юрген Клоп се наложиха с 2:0 над Фулъм на "Анфийлд" в среща от 12-я кръг на първенството.

В края на първата част бе най-интересната ситуация, след като гол на гостите от Лондон бе отменен за засада, която при повторенията се видя, че няма. Мърсисайдци пък изпълниха бързо и Трент Александър-Арнолд изведе Мохамед Салах сам в половината на Фулъм, а египетският национал не пропусна да се разпише - 1:0.

В началото на второто полувреме и Джердан Шакири намери път към мрежата на Фулъм, а до края на срещата домакините водеха играта и не допуснаха нови опасности пред Алисон.

С тази победа "червените" се изкачиха временно на първата позиция, като по-късно днес Манчестър Сити приема Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.