Ливърпул изпусна да разгроми Бърнли, но се изкачи на върха във Висшата лига

6047 0

19-кратният шампион на Англия Ливърпул постигна втора победа от началото на новия сезон във Висшата лига, след като победи тима на Бърнли с 2:0 като домакин в двубой от втория кръг на английския шампионат. Мърсисайдци изпуснаха да разгромят съперника си пред погледа на хилядите привърженици на "Анфийлд", след като пропиляха куп положения за гол в мача.

Диого Жота и Мохамед Салах отбелязаха попаденията за Ливърпул. Португалецът се разписа през първата част, като това е второто му попадение през сезона след гола, който отбеляза в първия мач срещу Норич. Салах пък се разписа през втората част, като и за него това бе второ попадение през сезона. Египтянинът вкара гол и през първата част, което бе отменено от ВАР поради засада.

Много силен мач за Ливърпул изигра младокът Харви Елиът, а на ниво бяха и крайните бранители Трент Александър-Арнолд и Костас Цимикас. Капитанът Джордан Хендерсън пък изигра пълни 90 минути, след като получи по-дълга почивка заради Евро 2020. С победата Ливърпул оглави класирането във Висшата лига с актив от 6 точки, докато Бърнли инкасира втора загуба и остава без точки в актива си.

След 18 минути игра Ливърпул вкара първото си домакинско попадение за новия сезон. Наби Кейта опита да пробие по левия фланг, но беше блокиран. Халфът подаде топката към Костас Цимикас, който опита центриране в наказателното поле. Топката прелетя над Тарковски, за да се озове на главата на Диого Жота, който вкара второто си попадение за сезона - 1:0!

Осем минути по-късно Ливърпул стигна до второ попадение. Харви Елиът овладя топката на границата на наказателното поле с гръб към вратата. Младокът успя да се обърне и да пусне великолепен извеждащ пас за Мохамед Салах, който прати топката в мрежата на Бърнли. След намесата на ВАР обаче бе установено, че египтянинът е в положение на засада.

Две минути след подновяването на играта Бърнли стигна до изравнително попадение чрез Ашли Барнс, но то бе отменено поради засада. В 60-ата минута Харви Елиът направи поредното прекрасно центриране от фланга, което бе овладяно от Мохамед Салах на гърди в наказателното поле. Последва удар към вратата, който бе избит от бранител пред голлинията.

В средата на полувремето превъзходният футбол на Ливърпул даде резултат. След страхотна отборна атака правещият чудесен мач Харви Елиът подаде към Трент Александър-Арнолд. Крайният бранител показа страхотен поглед върху играта, за да изведе Садио Мане сам в наказателното поле, където сенегалецът разстреля Ник Поуп - 2:0!

До края на мача Върджил ван Дайк, Мохамед Салах и резервата Роберто Фирмино бяха много близо до това да отбележат трето попадение за Ливърпул, но не сполучиха. "Червените" завършиха срещата с близо 30 голови положения пред противниковата врата, но вкараха само две попадения.

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Цимикас, Хендерсън, Кейта, Елиът, Мане, Салах, Жота

Бърнли: Поуп, Корк, Тарковски, Тейлър, Лоутън, Мий, Браунхил, Гудмундсон, Макнийл, Барнс, Крис

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Ливърпул стартира отлично кампанията, след като победи категорично Норич с 0:3 като гост. Мърсисайдци най-накрая могат да разчитат на централната си двойка бранители Върджил ван Дайк и Джо Гомес, които пропуснаха голяма част от миналия сезон поради контузии, а липсата им бе основната причина за кризата на "Анфийлд".

За първия си домакински мач през новия сезон "червените" най-вероятно ще играят без Фабиньо, който загуби баща си в дните преди срещата. Добрите новини за Юрген Клоп са, че Джордан Хендерсън и Тиаго Алкантара вече тренират нормално и е възможно да се появят в игра. Анди Робъртсън и Къртис Джоунс остават в лазарета.