Ливърпул изглупя срещу опашкар, Клоп не видя (ВИДЕО)

565 0

Ливърпул не успя да постигне победа и в мача от 25-ия кръг на Висшата лига срещу Съндърланд. "Мърсисайдци" водеха комфортно с 2:0, но допуснаха предпоследният в таблицата да им изравни.

Първото полувреме на срещата мина без опасни положения пред двете врати, но след почивката мърсисайдци вдигнаха оборотите и поведоха в резултата в 59-та минута чрез Роберто Фирмино. Асистира му Милнър.
В 70-та минута бразилският нападател нахлу в наказателното поле и подаде на Адам Лалана на празна врата за 2:0. В този момент изглеждаше сякаш изходът от двубоя е ясен, но Адам Джонсън върна един гол за гостите в 82-та минута, а 5 минути по-късно Джърмейн Дефоу изравни за крайното 2:2.

"Червените" останаха на осмо място след злощастното 2:2 на "Анфийлд", но имат едва една победа в последните си шест мача. Съндърланд остава на дъното с 20 точки. Точките на днешния домакин са 35.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп не бе на стадиона, тъй като в Англия обявиха, че той има възпален апендицит и е откаран в болница.