Ливърпул, "Анфийлд", 1-ви гол във Висшата лига: Как Алисон бе прехвърлен от 20 метра? (ВИДЕО)

2537 0

Ливърпул и Брайтън изиграха атрактивно за зрителите първо полувреме при сблъсъка им от 12-ия кръг в английската Висша лига. "Чайките" можеха сензационно да поведат в резултата още в първите секунди, но пропуснаха страхотно положение и бяха наказани веднага след това.

Мърсисайдци постепенно заиграха все по-добре и в крайна сметка се оказаха с аванс от 2:0, а Брайтън така и не успяваше да реализира. Това обаче се промени 4 минути преди ркая на полувремето. Енок Мвепу съумя да намали пасива за своя отбор с невероятен гол, който е и първи за него във Висшата лига.

Той стреля с едно докосване, без никаква подготовка, от около 20 метра. Вратарят на мърсисайдци Алисон далеч не очакваше подобно изпълнение и в крайна сметка бе прехвърлен. Можете да се насладите на гола във видеото по-долу в материала.