Лестър съвсем се сгромоляса в края на сезона, загуби от Манчестър Юнайтед и няма да играе в Шампионска лига

3294 0

Манчестър Юнайтед спечели като гост на Лестър с 2:0, с което изхвърли "лисиците" от топ 4 и място в груповата фаза на Шампионска лига в последния възможен момент, след като играчите на Брендън Роджърс бяха 3-ти през по-голямата част от сезона във Висшата лига.

Домакините не играха никак зле, като особено през второто време тотално надиграха своя съперник, но въпреки това "червените дяволи" бяха тези, които отбелязаха попадение чрез Бруно Фернандеш.

Португалецът се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Антони Марсиал. В самия край на двубоя Каспер Шмайхел сбърка фатално, като тръгна да финтира Джеси Лингард, който му отне топката и се разписа на празна врата. Малшанс за Лестър, който ще играе във втория по сила европейски клубен турнир през новия сезон - Лига Европа.

СЪСТАВИ

Лестър: Шмайхел, Еванс, Морган, Джъстин, Олбрайтън, Ндиди, Хамза Чудури, Тилеманс, Томас, Ихеаначо, Варди

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Уилямс, Матич, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Марсиал, Рашфорд

КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ДЕРБИТО ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ОТ ВИСШАТА ЛИГА?

През втората част Лестър започна доста по-усилено да търси попадението, принуден от обстоятелствата. В 60-ата минута "лисиците" стигнаха до най-чистото си голово положение, след като Джейми Варди стреля с глава, а топката се отби в гредата. Изстрелът бе слаб, но прехвърли Де Хеа, който изгледа топката безпомощно.

В 69-ата минута Манчестър Юнайтед получи правото да изпълни дузпа. Грийнууд открадна топката и подаде прецизно към Марсиал, който напредна. Французинът бе между Морган и Еванс, като вторият го препъна и извърши нарушение. Играта на Морган също не бе чиста. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който не сбърка с изстрел по земя в десния вратарски ъгъл. Шмайхел бе заблуден и скочи в противоположния. 70' - 0:1!

След като получиха гола, домакините започнаха да атакуват още по-настървено и на няколко пъти се доближиха до това да изравнят резултата, но с пропуски се отчетоха Денис Прат, Харви Барнс и Демарай Грей. "Червените дяволи" обаче запазиха преднината си, не и без доза късмет.

90+8' - 0:2! Каспер Шмайхел тръгна да финтира Джеси Лингард, който отне топката и след това се разписа на празна врата. След това бе даде последният съдийски сигнал.

Двата отбора започнаха на много високи обороти, като през първите 10 минути атаките не спираха. Все пак до първия удар се стигна чак в 11-ата минута, когато Грийнууд получи добро центриране и стреля с глава от неудобна позиция, но изстрелът му мина над вратата.

В 14-ата минута Лестър стигна до най-чистата ситуация до този момент в двубоя. "Червените дяволи" допуснаха грешка, докато разиграваха пред собственото си наказателно поле, като Матич бе виновникът. Моментално последва успореден пас и мощен изстрел на Ндиди, който обаче профуча над напречната греда.

10-ина минути по-късно домакините отново имаха страхотен шанс да отбележат. Те организираха мълниеносна контраатака чрез Ихеаначо, който напредна от своята половина до границата на наказателното поле на Юнайтед, но накрая стреля слабо. Де Хеа обаче показа колебливост и изпусна топката, а Варди я атакува. Все пак, бе вдигната засада на Варди и грешката на испанския страж не оказа влияние.

В 32-рата минута Бруно Фернандеш се разписа, но попадението бе отменено заради засада. Португалецът получи великолепен пас зад защитата от Погба, но избърза с малко при тръгването си, което го остави в нередовна позиция.

В 42-рата минута Рашфорд получи добра възможност. Центриране към него прехвърли Джъстин, а след това младият защитник бе преодолян от нападателя на "червените дяволи". Завършващият изстрел на Рашфорд обаче бе разочароващ.

В 1-вата минута от добавеното време Погба показа впечатляваща техника, промуши топката между краката на противников играч към Фернандеш, а той отклони към Марсиал. Французинът стреля заплашително, но ударът му бе отклонен от защитник в синьо. От последвалия ъглов удар Рашфорд имаше шанс да стреля с крак след отклонена топка, но Шмайхел отрази силния му изстрел. Това бе и последната по-интересна ситуация за полувремето.

През по-голяма част от времето през сезона Лестър стоеше убедително в топ 4 на класирането, докато Манчестър Юнайтед редуваше колебливи със страхотни предстявания. Към края обаче "лисиците" допуснаха голям спад, а "червените дяволи" навлязоха в убийствена серия.

Така се стига до момента, в който двата тима се изправят един срещу друг в директен сблъсък за място в топ 4 на Висшата лига, което ще осигури и участие в груповата фаза на Шампионска лига през следващия сезон. Момчетата на Оле Гунар Солскяер ще са доволни и на точката, докато Лестър ще преследва задължителна победа, ако иска да играе в най-престижния европейски клубен турнир.

Във временното класиране преди последния кръг Манчестър Юнайтед е 3-ти с 63 точки, като 4-ият Челси има също толкова (но по-лоша голова разлика), докато 5-ият Лестър е с 62. "Лисиците" са с по-лоша голова разлика срещу "сините" от Лондон, така че при никакви обстоятелства точка от днешния сблъсък не им върши работа.