Едва за трети път през 2016 година Тотнъм не вкара гол

Снимка: Guliver/Getty Images

911 0

Едва за трети път през календарната 2016 година и за първи през този сезон Тотнъм не можа да вкара гол в мач от английската Висша лига. На "Виталити Стейдиъм" "шпорите" бяха удържани за 0:0 от Борнемут, който в кратката си история в елита не може още да се похвали с победа над столичен отбор, но пък записа второто си равенство срещу лондонски клуб (2 ремита и 4 загуби).

Също така резултатът 0:0 е далеч по-достоен за Борнемут в сравнение с пораженията 0:3 и 1:5 от миналия сезон.

АЗАР ХВАЛИ АНРИ И ТРОЛИ АРСЕНАЛ

През 2016 година Тотнъм не бе вкарвал досега единствено при 0:1 от Лестър на 13 януари и 0:1 от Кристъл Палас на 26 февруари. "Шпорите" направиха 0:0 и с Байер (Леверкузен) в Шампионска лига по-рано през седмицата, като тогава изиграха много слабо второ полувреме, както сега бе случаят с първата част.

Тотнъм явно се страхува да излезе начело в класирането дори за кратко, защото отново изпусна този шанс, както беше на моменти в миналия сезон. "Шпорите" остават на трета позиция с 19 точки, колкото е активът на Арсенал и Манчестър Сити, но те още не са изиграли срещите си от 9-ия кръг. Борнемут е с 12 на девета позиция.