Лестър надви Дарби за ФА Къп след продължения

669 0

Отборът на Лестър Сити, който се намира в много слаба форма от началото на годината, успя да се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи тима на Дарби Каунти с 3:1 след продължения.

Двубоят на „Кинг Пауърс Стейдиъм“ бе реванш, след като първата среща в Дарби бе завършила наравно 2:2.

През първата част домакините трябваше да получат дузпа за нарушение срещу Бен Чилуел, но реферът даде знак играта да продължи. 2 минути след почивката Анди Кинг даде преднина на „лисиците“, но в 61-та минута Абдул Камара изравни.

До края на редовното време не паднаха повече голове и срещата влезе в продължения, където Лестър стигна до успех след попадения на Ндиди и Грей.

По този начин шампионите си осигуриха място в 5-ия кръг на надпреварата, където ще гостуват на Милуол. Двубоят ще се играе на 18-и февруари.