"Грънчарите" спряха Челси за най-горно класиране през сезона

1070 0

Челси пропиля чудесна възможност да се намести на седмата позиция в класирането във Висшата лига. "Сините" водеха до 85-ата минута на Стоук Сити в мач от 29-ия кръг, но допуснаха изравняване.

Така равенството 1:1 постави "сините" на единадесетото място в класирането, а "грънчарите" останаха седми. Лондончани имат 40 точки, а съперникът - с 3 повече.

Първото по-опасно положение в мача дойде от страна на гостите. В 21-ата минута Афелай намери прекрасно Диуф, който от чиста позиция не успя да се разпише.
Траоре, който в този мач бе на върха на атаката на лондончани, до 25-ата минута на мача почти не пипваше топката.  Той направи това в 31-ата минута, когато бе намерен от Оскар и стреля, но Муниеста блокира удара му.
Все пак играчът от Буркина Фасо успя да изпълни целта си в 39-ата минута, след асистенция на Матич. С удар преди границата на наказателното поле той успя да прати топката в далечния ъгъл на Бътланд, с което вдигна "Стамфорд Бридж".
След почивката домакините се отчетоха с пропуск на Азар в 50-ата минута. Девет минути по-късно Стоук можеше да изравни резултата, след като Тибо Куртоа спаси изстрел на Джердан Шакири в долния му десен ъгъл.
През следващите минути играта стана равностойна, сериозни положения пред двете врати обаче липсваха.
В 81-ата минута Челси бе на косъм да удвои аванса си, след като Лофтъс-Чийк отправи тежък удар по посока противниковата врата, но Бътланд се намеси решаващо.
така се стигна до 85-ата минута, когато Куртоа допусна нетипична за класата му грешка. Той парира топката след центриране на Шакири и падна на тревата, а Диуф с глава от няколко метра вкара кълбото в мрежата му.