Груба издънка на Ливърпул на "Анфийлд", 0:0 с Хъл Сити

1448 0

Ливърпул записа група издънка на собствения си стадион "Анфийлд" в мач от 9-ия кръг на Премиършип. Съперникът на Лудогорец в група "В" на Шампионската лига извъртя нулево равенство с Хъл Сити. Мърсисайдци и "тигрите" имаха шансове да стигнат до победата, но така и не успяха да си вкарат гол. Ливърпул регистрира второ равенство за първенство този сезон се смъкна на шеста позиция с 14 точки. Хъл Сити пък има вече 5 равенства от началото на кампанията и заема девето място с 11 точки.

Арсенал пък спечели гостуването си на Съндърланд с 2:0. "Черните котки" явно не се бяха отърсили от кошмарното поражение с 0:8 при визитата си на Саутхемптън в миналия кръг и не успяха да се противопоставят на "топчиите". Гостите поведоха след половин час игра след гол на чилийския национал Алексис Санчес и задържаха минималния си аванс до самия край на мача. В последните секунди отново Алексис Санчес (90+2) бе точен за крайното 0:1.

След победата си Арсенал задмина Ливърпул в класирането и вече е пети с 14 точки. Съндърланд е 17-и с 8 точки и само на точка от опасната зона.

Саутхемптън пък записа минимален домакински успех над Стоук Сити с 1:0, след като при предишния си мач у дома бе отвял Съндърланд (8:0). Този път Садио Мане (33) вкара единствения гол за "светците", които излязоха втори в класирането с 19 точки. "Грънчарите" са 12-и с 11 точки.

Уест Бромич се добра до 2:2 у дома срещу Кристъл Палас с гол в последните секунди. "Орлите" от Лондон взеха комфортен аванс през първата част с голове на Бреде Хангеланд (16) и Миле Йединак (45+1), но след почивката "дроздовете" стигнаха до равенството след попадения на Виктор Аничебе (51) след пас на Брънт и Сайдо Берахино (90+3).