Манчестър Юнайтед се издъни и в гостуването на Уест Бромич

12896 0

Манчестър Юнайтед се издъни при гостуването и на Уест Бромич в последния мач от 8-ия кръг на английската Висша лига. Срещата завърши 2:2. Така "червените дяволи" не успяха да запишат първи успех далеч от "Олд Трафорд" този сезон, а трагичното им представяне продължава с пълна сила. Юнайтед едва се отърва от поражение. Спасител на тима от Манчестър стана Дейли Блинд, който вкара изравнителното попадение в 87-ата минута. Радамел Фалкао беше оставен от мениджъра Луис ван Гаал на резервната скамейка. В отсъствието на Уейн Рууни атаката беше предвождана от Робин ван Перси, подкрепен от Анхел ди Мария и Аднан Янузай. В халфовата линия пък действаха Дейли Блинд, Андер Ерера и Хуан Мата.

Домакините поведоха още в 8-ата минута и направиха живота на "дяволите" черен. Андре Уиздъм направи отличен пробив по дясното крило и подаде на непокрития Стефан Сесеньон. Нападателят със страхотно изпълнение опъна мрежата зад вратаря на гостите Давид де Хеа за 1:0. Дълго време Юнайтед не можеше да излезе от шока. Веднага след почивката на терена се появи резервата Маруан Фелаини. Белгиецът още с първото си докосване успя да изравни с плътен шут и след закъснял шпагат на сънародника си Себастиан Покиньоли. За попадението асистира Ди Мария. В 66-ата минута обаче ситуацията за гранда от Манчестър стана доста тревожна. Сайдо Бераино се възползва от пореден гаф на отбраната в червено и се разписа за 2:1. В 74-ата минута гостите можеха да изравнят, когато Ван Перси се освободи от опеката на Лескът и стреля силно, но топката се отби от гредата. Все пак логиката възтържествува и в 87-ата минута холандският национал Дейли Блинд простреля стража на “дроздовете” Глен Майхил за крайното 2:2.