Голямо дерби в 1/4-финалите на ФА Къп

Снимка: Guliver/Getty Images

1598 0

Настоящият носител на трофея в турнира за ФА Къп Манчестър Юнайтед ще срещне състава на Челси на четвъртфиналите в надпреварата. Тегленият жребий даде предимство на "сините” от Лондон, които ще домакинстват в сблъсъка на своя „Стамфорд Бридж”.

Иначе вчера „червените дяволи” се наложиха трудно с 2:1 над тима от Чемпиъншип Блекбърн след попадения на Маркъс Рашфорд и Златан Ибрахимович съответно в 27-ата и 75-ата минути.

От своя страна Челси не срещна трудности и спечели с 2:0 гостуването си на Уулвърхемптън, който в миналия кръг поднесе една от големите изненади, отстранявайки Ливърпул и то на неговия „Анфийлд”

В останалите четвъртфинални двойки Тотнъм приема Милуол, Мидълзбро ще срещне победителя от преиграването между Хъдърсфийлд или Манчестър Сити, а голямата сензация в турнира аматьорския Линкълн Сити ще играе със спечелилия сблъсъка между Сътън и Арсенал.