Французин изригна с хеттрик и класира Арсенал на 1/8-финалите

1026 0

Арсенал разби с 3:0 гръцкия шампион Олимпиакос при визитата в Пирея и се касира за 1/8-финалите от Шампионска лига.

В герой за "артилеристите" се превърна Оливие Жиру, който блесна с хеттрик. Французинът откри в 29-ата минута, когато Рамзи центрира и Жиру с глава прати простреля вратаря на домакините. 4 минути след почивката Джоел Кемпбъл подаде на  французина около точката на дузпата и той изпрати хладнокръвно топката в мрежата на гърците. Третото си попадение Живур вкара в 66-ата минута от дузпа.

Лондончани имаха нужда от победа с два или повече гола, за да се класират напред и в крайна сметка постигнаха целта си.

Англичаните финишираха втори в Група "F" с актив от 9 точки, а гърците останаха трети със същия актив от точки и ще играят на пролет в Лига Европа.

Победител в групата стана Байерн, който победи Динамо Загреб като гост и също продължава във фазата на елиминациите.