Дъждът и Брайтън спряха победната серия на Арсенал и Микел Артета

1333 0

Брайтън и Арсенал не успяха да се победят в мач от 7-ия кръг на английската Висша лига и завършиха 0:0. Както и на по-ранните мачове на Острова, на стадион "Амекс" валеше силен дъжд, който понижи качеството на двубоя.

В 20-ата минута Шейн Дъфи бе близо до това да открие резултата, но прати топката над вратата от изгодна позиция. 120 секунди след това Обамеянг засече центриране с глава, но топката се отби от лявата греда.

В края на първото полувреме Дъфи отново се размина с попадението, а в 76-ата минута Емил Смит Роу можеше да удвои аванса на "топчиите" след добър самостоятелен пробив, но Роберт Санчес се намеси убедително.

Така Брайтън прекъсна серията на Арсенал от 5 поредни победи във всички турнири и заема петото място във временното класиране с актив от 14 точки. Тимът на Микел Артета пък е девети с 10 пункта!