Джерард отърва Ливърлул от ново унижение

1217 0

Ливърпул победи с 2:1 КПР в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига, игран на „Анфийлд”.

В герой за „мърсисайдци” се превърна капитанът им Стивън Джерард, който донесе успеха с гол в 87-ата минута. Преди това играещият последен сезон с „червения” екип легендарен футболист изпусна дузпа.

В последните минути гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Онуоха беше изгонен за втори жълт картон. През цялата среща пък те не успяха да създадат чисто положение пред противниковата врата, но вкараха от статично положение.

В класирането Ливърпул остава на 5-то място, но вече е с 61 точки, докато КПР е на предпоследната 19-та позиция с 27 т. и трудно ще се спаси от изпадане.