Детинска грешка от Алисон и Ван Дайк: Мартинели вкара един от най-лесните си голове (ВИДЕО)

2543 0

Два от претендентите за титлата във Висшата лига - Арсенал и Ливърпул, изиграха вълнуващ мач от 23-ия кръг на шампионата. Мърсисайдци се стараят да спечелят всеки мач и да изпратят подобаващо Юрген Клоп в края на сезона, когато ще напусне "Анфийлд".

През второто полувреме обаче двама от основните играчи на тима със сигурност не го зарадваха. Алисон и Върджил ван Дайк направиха детинска грешка, която доведе до гол за Арсенал за 2:1.

Габриел изрита напред топка, която Ван Дайк гардира. Алисон излезе, но се размина с топката, след като бранителят леко му попречи, подбутвайки го. Мартинели се възползва от грубата грешка и впоследствие прати топката в опразнената врата за един от най-лесни си голове.

Още: Висша лига НА ЖИВО: Арсенал - Ливърпул 2:1, Алисон и Ван Дайк с кошмарна грешка (ВИДЕО)

По този начин Ливърпул върна жеста, тъй като в края на първото полувреме изравни след грешка на лондочани. Диас получи пас в наказателното поле, но не успя да стигне до топката. Там Салиба гардира и изчакваше Рая да улови. Стражът се забави с излизането, а бранителят така и не изчисти. Диас успя да чукне топката, а след рикошет в Габриел тя влезе в собствената му мрежа за автогол.

Юбилеен мач: Този път дербито Арсенал - Ливърпул е доста по-специално

Арсенал - Ливърпул по ТВ: Къде да гледаме дербито от Висшата лига?

Задава се хаос: Три епични шампионски битки - съдбоносни за Висшата лига, Ла Лига и Серия А

Ако поеме Ливърпул, Шаби Алонсо ще води люти битки с приятеля си от детството - Артета