Червен картон беше черешката на тортата в скучно лондонско дерби

Снимка: Guliver/Getty Images

2880 0

Дербито на Лондон между Челси и Арсенал от Висшата лига се оказа може би най-скучният мач от кръга през този уикенд. Двата отбора завършиха 0:0, а най-интересният момент дойде 3 минути преди края, когато Давид Луиш си изкара директен червен картон за нарушение срещу Колашинац.

Челси имаше по-добрите положения, особено през първото полувреме, но Петър Чех направи силен мач и спаси няколко положения. През второто полувреме мачът стана скучен, а двата отбора не намериха път към противниковата врата.

Арсенал все пак прекъсна серията от 3 поредни победи на Челси във Висшата лига, но остава извън топ 6 с актив от 7 точки.

Срещата започна със сериозен натиск на Челси. Още в началото Чех трябваше да спасява два удара от границата на наказателното поле, а в 5' бликира остър пас към Алваро Мората. В 20' отново чехът измъкна своите, след като успя да парира удар на Педро от близка дистанция.

Арсенал също показа някои добри неща в атака, въпреки че играеше пасивно през първите 45 минути. Най-добрият шанс се откри пред Лаказет, който в 15' стреля от добра позиция, но Куртоа успя да се намеси уверено.

В 40' Аарън Рамзи направи страхотен пробив, макар и с голяма доза късмет. Пред наказателното поле той загуби равновесие, но това му помогна да финтира защитник и да стреля. Топката удари гредата, а при добавката Лаказет беше блокиран от Луиш.

След първите 45 минути двубоят съвсем загуби своя блясък. Двата отбора извършваха прекалено често нарушения, а и двата отбора заложиха повече на играта в защитата.

В опит да разнообразят играта, двамата треньори пуснаха Еден Азар и Алексис Санчес. Темпото леко се вдигна, а в 75' гостите дори отбелязаха гол чрез Шкодран Мустафи. Попадението обаче беше отменено заради засада. Минута по-късно Фабрегас нахлу в наказателното поле, мина покрай защитник край крайната линия и пробва остър пас, но Мустафи успя да изчисти.

В 78' Азар направи страхотен пробив през центъра, влезе в наказателното поле и стреля добре, но Чех беше подготвен и успя да улови.

В 87' домакините останаха с човек по-малко, след като Давид Лиус влезе изключително грубо в краката на Колашинац. Той получи директен червен картон, а Конте пусна в игра Кристиансен на мястото на Мората за последните няколко минути.

Челси: Куртоа, Давид Луиш, Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Виктор Моузес, Маркос Алонс, Н'Голо Канте, Сеск Фабрегас, Вилиан, Педро, Алваро Мората

Арсенал: Петер Чех, Шкодран Мустафи, Лоран Косчелни, Начо Монреал, Ектор Бейерин, Сеяд Колашинац, Гранит Джака, Аарън Рамзи, Алекс Иуоби, Дани Уелбек, Алешандре Лаказет

"Сините" започнаха сезона с изненадващо поражение от Бърнли още на старта на първенството, но оттогава насам воденият от Антонио Конте тим няма загубена дори една точка. Отборът има 9 точки и се намира на 3-а позиция.

Арсенал е на другия полюс, като вече има две поражения на своята сметка от началото на сезона. Те дойдоха в гостувания - срещу Стоук и Ливърпул. Особено тежко беше поражението от мърсисайдци - 4:0, крайният резултат можеше да е много по-категоричен в полза на "червените".

Очаквайте стартовите състави на Челси и Арсенал към 14:30!