Челси запази статуквото с измъчена победа

Снимка: Getty images/Gulliver

1106 0

Челси запази разликата в точките от втория Манчестър Сити, след измъчена победа над Евъртън с 1:0.

Единственото попадение реализира Уилиям, минута преди края на редовното време.

Челси започнаха вихрено и още в началото на мача започнаха да редуват положения пред противниковата врата.

Евъртън разчиташе на контраатаки и само добрата намеса на Чех спаси домакините от гол, след опасен пробив на Лукако в 10-ата минута.

Пет минути по-късно Луик Реми имаше шанс да открие за Челси след удар с глава близо до малкото наказателното поле, но вратарят на гостите се намеси решително.

Отборът на Жозе Моуриньо контролираше играта и пресираше противника, но така и не успя да намери път към вратата на гостите.

Удобно положение имаше и Еден Азар в 32-ата минута, когато след самостоятелен пробив отправи плътен изстрел към вратата на Тим Хауърд, но стражът съумя да избие топката в ъглов удар.

През второто полувреме Челси продължи да диктува темпото.

Първото по-чисто положение за тима на Жозе Моуриньо дойде в 62-ата минута, когато след самостоятелен пробив Азар се озова очи в очи с Хауърд. Вратарят обаче отново успя да предотврати гол и Челси спечелиха само корнер.

В 69-ата минута Евъртън организираха опасна така по десния фланг. След центриране Лукако се озова очи в очи с Чех, но вратаря на домакините демонстрира класа и изби удара.

В 86-ата минута Челси достигна до гол след удар на Матич извън наказателното поле. Топката обаче срещна тялото на Иванович, който бе в засада и съдията отмени попадението.

3 минути по-късно обаче Уилям даде предимство на „лъвовете”. След изчистване в наказателното поле на Евертън топката бе избита извън наказателното поле, откъдето Уилям с плътен удар я прати в мрежата, донасяйки победата за своя тим.

С победата Челси запази разликата от Манчестър Сити от 7 точки и с 59 т. остава лидер в класирането.

Евъртън е 12-ти с 27 точки преди края на мача на Кристъл Палас.