Челси стъпи накриво срещу Бърнли у дома

Снимка: Getty/Gulliver images

1322 0

Отборът на Челси „стъпи накриво” и завърши наравно – 1:1, при домакинството си на Бърнли, което е изненадващият резултат до момента в кръга от Висшата лига. Кай Хавертц откри резултата в западен Лондон, след като завърши прекрасна атака след пас на Рийс Джеймс в 33-ата минута.

И докато всичко изглеждаше прекрасно за лондончани, то в 80-ата минута „виненочервените” шокираха домакинските фенове, изравнявайки резултата на „Стамфорд Бридж”.

Точката остави Челси на върха с 26 точки, ала Ливърпул има възможност в неделния ден да изравни отбора, воден от Томас Тухел. Бърнли пък е 18-и с осем точки вече.

Норич Сити постигна първия си успех през сезона, след като тимът срази друг новак в елита на Англия – Брентфорд, при гостуването в Лондон с 2:1. Матиас Норман откри резултата след само 360 секунди игра, а гол на Теему Пуки даде вече комфортен аванс след 29 минути игра на „канарчетата”. Пет след подновяването на играта гол на Брайън Мбуемо бе отменен, а Рико Хенри намали пасива на „стършелите”, но това беше всичко от момчетата на Томас Франк. Успехът прати Норич на 19-ата позиция с пет точки, докато Брентфорд остана 14-и с 12 пункта.

В друг мач от съботната Кристъл Палас срази Уулвърхемптън с 2:0, а двата гола на „Селхърст Парк” паднаха през втората част. Уилфрид Заха даде аванс на „орлите” в 61-ата минута, а Конър Галахър удвои за столичани, за да донесе успеха на отбора, воден от Патрик Виейра.

Палас застана на деветото място с 15 точки след този успех, а Уулвс е с точка пред съботния си съперник и едно място пред лондончани.