Челси се измъчи срещу 10 от Фулъм, но в края взе дербито на Лондон

1257 0

Отборът на Челси постигна трудна победа над Фулъм с минималното 0:1 като гост в лондонското дерби от 18-ия кръг на Висшата лига. "Сините" срещнаха сериозни трудности срещу "котиджърс", които играха с човек по-малко през цялото второ полувреме, но в края на мача Мейсън Маунт донесе победата на своите.

В 25-ата минута Маунт уцели греда за Челси, а минута по-късно Антонио Рюдигер можеше също да вкара, но Ареола спаси. В края на първата част Антони Робинсън влезе ужасяващо в краката на противников играч и получи директен червен картон.

През втората част "сините" не създадоха много голови ситуации, но все пак се добраха до победата. В средата на частта удар на Ейбрахам бе отразен от Ареола. В 78-ата минута Мейсън Маунт успя да достигне до отскочилата топка в наказателното поле и да изведе Челси напред в резултата.

Успехът над Фулъм върна Челси на победния път, след като в последните 3 срещи инкасира две поражения и едно равенство. "Сините" се нареждат 7-и с 29 пункта. Фулъм е 18-и с 12 точки.