Челси разби Уест Хем и мечтае за Лига на конференциите (ВИДЕО)

686 0

Челси разпиля Уест Хем с 5:0 при домакинството си от 36-ия кръг на Висшата лига. Това е най-убедителният успех в съперничеството, след като през последното десетилетие “сините” вкарваха средно по 2 гола в столичния сблъсък.

Челси бие с разлика

В началото на 2002 г. елитният тим бие с 5:1 у дома, а шест години по-късно и с 4:0 като гост. Това е първи успех с 5:0 за един от двата тима в историята на съперничеството. Навръх православния Великден в герои за победителите се превърнаха Палмър (15’), Галахър (30’), Мадуеке, оформяйки класика до почивката и Николас Джаксън с головете си през втората част (48’, 81’).

Челси за последно бе толкова резултатен на 15-и април срещу Евертън (6:0). През август пък Уест Хем бе спечелил домакинството си с 3:1.Успехът е от изключително значение за “сините”, след като Челси се изкачва до седмо място на два пункта зад шестия Нюкасъл (56 т.).

Актуалната позиция на “свраките” е последната в класирането, която дава право на участие в евротурнирите. Конкретно шестото място те праща в елиминациите за Лига на конференциите. Уест Хем пък е девети с 49 пункта.

До края на сезона Челси има гостувания на Нотингам и Брайтън, а сезонът ще приключи у дома срещу Борнемут.

Още: Челси прави всичко възможно за привличането на Виктор Осимен

Отбор в невижданата криза, 1 изненада и "разкрил" всичките му тактики - срещу кои Хосеп Гуардиола страда най-много?

Денят, в който Жозе Моуриньо и Челси разплакаха "Анфийлд" и направиха Ливърпул за смях (ВИДЕО)