Челси продължава с победите и се доближава към титлата (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

1344 0

Отборът на Челси записа 24-та победа от началото на сезона след като победи с 3:1 като гост Борнемут в мач от 32-я кръг на ангийската Висша лига.

Резултатът бе открит още в 17' с помощта на Диего Коста. Нападателят на "сините" опита да отбележи гол, но ударът му бе крайно неточен. За сметка на това обаче той срещна главата на Адам Смит и влетя във вратата на Артур Борус.

Само 3' по-късно Еден Азар също се разписа, а Джошуа Кинг намали малко преди почивката.

През втората част "черешките" опитаха да стигнат до изравнително попадение, но прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Маркос Алонсо попари надеждите им и оформи крайния резултат.

След днешната победа Челси остава на върха, като вече има на сметката си 75 точки, а Борнемут е 15-ти с 35.