Бразилските перли на Ливърпул спасиха тима от издънка срещу Стоук (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

991 0

Отборът на Ливърпул постигна много трудна победа като гост срещу Стоук Сити с 2:1 в мач от 32-я кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци продължават борбата си за място в топ 4, като днес бяха близко до поредна издънка, след като през седмицата стигнаха само до 2:2 срещу Борнемут на "Анфийлд".

Юрген Клоп стартира срещата с изненадващото 3-5-1-1, като участие в срещата взеха Трен Александър-Арнолд и Бен Уутбърн, а на пейката останаха  Роберто Фирмино и Филипе Коутиньо.

Джонатан Уолтърс даде преднина на домакините преди почивката и това накара Клоп да замени младоците с двете си бразилски перли още на почивката. Смените му дадоха резултат и през второто полувреме "червените" бяха по-дейни на терена, като и Фирмино, и Коутиньо бяха точни за своя тим. Като смяна се появи и Дание Стъридж, който обаче не успя да се разпише.