Борнемут попари мечтата на Манчестър Юнайтед за Шампионска лига (ВИДЕО)

977 0

Борнемут и Манчестър Юнайтед направиха атрактивно равенство 2:2 в късния съботен мач в Премиършип. Срещата бе доста приятна за гледане и предложи много емоции на зрителите, но точката не урежда "червените дяволи", които все още са прекалено далеч от заветната си цел - зона Шампионска лига. Шест кръга преди края отборът е седми с 50 точки - на цели 10 от 4-то и 5-то място, което също е възможно да даде право на участие в най-комерсиалния клубен турнир.

Истинско зрелище през първата част!

В 16-та Маркос Сенеси пусна хубав пас към Доминик Соланке, той се пребори добре с младия Уили Кабуала, влезе навътре и с прекрасен удар матира Онана.

Последваха пет взривни минути, в които и двата отбора можеха да отбележат. Рашфорд направи страхотен индивидуален рейд, но ударът му премина покрай гредата, а след това добри положения пропуснаха Милош Керкеж и Луис Синистиера от Борнемут.

Още: Ерик тен Хаг намекна на кои две позиции Манчестър Юнайтед ще търси нови футболисти

В 30-та минута Онана спаси изстрел на Раян Кристи, а в ответната атака Юнайтед изравни чрез Бруно Фернандеш.

След малко обаче домакините отново успяха да поведат - Сенеси отново бе с важен принос за попадението, след като подаде към Джъстин Клуйверт и той отбеляза.

Бруно Фернандеш вкара два гола днес

В продължението на първата част отново холандецът имаше отлична възможност да вкара своя втори гол, но този път Онана успя блестящо да отрази изстрела му от упор.

Още: Ерик Тен Хаг: Треньорът е като министър, отговорни сте за всичко

Втората част далеч не бе толкова атрактивна, а Юнайтед стигна до равенството в 65-та минута. Адам Смит умишлено игра с ръка в наказателното поле, а Бруно Фернандеш хладнокръвно реализира отсъдената дузпа. До края имаше няколко половинчати възможности пред двата отбора, но ново попадение така и не падна.

В 96-та минута първоначално бе отсъдена дузпа за Борнемут, но след щателно разглеждане на ВАР бе преценено, че нарушението е извън наказателното поле и решението бе променено на пряк свободен удар.

Потвърдено: Няма връщане! Антони Марсиал напуска Манчестър Юнайтед в края на сезона

Манчестър Сити най-сетне завзема върха във Висшата лига: А за Манчестър Юнайтед ситуацията е "сега или никога"

Хосеп Гуардиола: Гордея се с Манчестър Сити, това са Суперхора!