Блекбърн обърна Стоук и е на четвъртфинал

Снимка: Getty images/Gulliver

1356 0

Втородивизионният Блекбърн се класира на четвъртфиналите за ФА Къп, след като обърна Стоук сити и спечели с 4:1 в мач от петия кръг на турнира.

Питър Крауч изведе "грънчарите" напред в 10-ата минута.

С хеттрик на Джошуа Кинг Блекбърн пречупи съперника си от елита. Той заби трите си гола в 36-ата, 50-ата и 55-ата минута.

Последното попадение реализира Руди Гестед от дузпа в 7-ата минута на продължението в края на първото полувреме.

Рединг също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани като гост Дарби Каунти с 2:1.

Домакините играха с човек по-малко повече от едно полувреме, след като в 39-ата минута Стивън Уорнък получи втори жълт и съответно червен картон.

За Рединг откри Хал Робсън-Кану в 54-ата минута.

В 61-ата минута Дарби изравни с попадение на Дарън Бент.