3990 0

Английският футбол и ФА Къп често дават възможността на по-неизвестни играчи или такива, подвизаващи се за отбори от долните нива на местния футбол, да стават популярни сред феновете от цял свят.

Евънс много вкарва през сезона

Какво се случи в неделя

Такъв е случаят и на 26-годишния полузащитник на Нюпорт - Уил Еванс. Отборът от Уелс се подвизава в английската Лига 2 и със сензационното си представяне заслужи да спори с Манчестър Юнайтед на 1/16-финалите за ФА Къп.

Тимът се представи достойно и срещу "червените дяволи" и успя да изравни до 2:2, макар че изоставаше с два гола до 13-ата минута. Изравнителното попадение падна в 47' и бе дело на въпросния Уил Еванс.

Историята на играча

В дните преди срещата той дава пространно интервю за местните медии и разкрива, че до преди няколко години е доял крави в семейната ферма, а футболът е бил по-скоро за забавление.

Самият той е фен на Манчестър Юнайтед, а с професионалния футбол започва да се занимава едва през 2022 г. С днешното си попадение Еванс стана най-резултатния футболист през сезона сред футболистите в четвъртото ниво на английския футбол, ако не се броят попадения от дузпи. Днес халфът вкара 19-и гол във всички турнири.

Още: Рашфорд отмарял в нощен клуб, а след това симулирал, че е болен, за да пропусне занимание на Юнайтед (ВИДЕО)

Легенда на Юнайтед разказа как Кристиано Роналдо се е озовал на "Олд Трафорд" - намесен е и Роналдиньо

Джим Ратклиф ще зарадва Ерик Тен Хаг и феновете на Манчестър Юнайтед с италианско дете чудо