Бентеке спаси Ливърпул срещу Челси

608 0

Ливърпул и Челси не излъчиха победител в отложения мач помежду си от 30-ия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха 1:1.

Ливърпул натисна своя съперник, като създаде няколко опасни положения. Постепенно Челси изравни играта. "Сините" съумяха да отбележат в 32-ата минута на мача, като точен бе Еден Азар. До почивката последваха ситуации и пред двете врати, но нов гол не падна.

През втората част Фирмино имаше шанс да изравни за Ливърпул, но ударът му мина покрай вратата.

Въпреки че бе по-активният тим през втората част, Ливърпул успя да пробие "синята" защита едва в 92-ата минута. Тогава резервата Кристиан Бентеке бе изпуснат в наказателното поле и успя да се разпише за 1:1.

В класирането Ливърпул е осми с 59 точки, а съперникът им е девети с 10 точки по-малко.

Преди мача феновете на Челси използваха транспарант, за да призоват ръководството да преподпише с капитана си Джон Тери, чийто договор изтича в края на сезона и бъдещето му на "Стамфорд Бридж" е неясно.