Артета отсече: Трябваше да спечелим, през повечето време контролирахме мача

1237 0

Мениджърът на Арсенал  Микел Артета отсече, че лондончани е трябвало да триумфират в дербито срещу Манчестър Юнайтед. Той изтъкна, че „артилеристите“ са играли значително по-добре на „Олд Трафорд“, но за съжаление не са успели да спечелят мача.

Тимът на испанският специалист загуби с 1:3. Това е първото поражение за Арсенал след 5 поредни победи.

"Много съм разочарован, особено след начина, по-който се разви мача през всичките 95 минути. В големи периоди от срещата тотално доминирахме и контролирахме мача. Създавахме положение след положение, но не успяхме да затворим мача“, коментира Артета след срещата.

Футболистите на съперника имаха три огромни възможности и вкараха три гола, докато ние имахме много шансове, но не успяхме да ги оползотворим . В първите 18 минути изпитвахме известни трудности. Когато изпитваш трудности, не можеш да контролираш двубоя“, продължи той.

След това обаче всичко бе под наш контрол. Трябваше да дойдем тук и да спечелим заради начина по който играхме. Заради представянето ни и начина по който доминирахме в срещата", заяви още Артета.

А ето какво направиха Антони и Роналдо след дебютния гол на бразилеца за „червените дяволи“.