Арсенал унищожи Севиля и вдигна Емирейтс Къп, Габриел Жезус блести

1990 0

Габриел Жезус маркира своя дебютен мач на „Емирейтс“ за Арсенал с хеттрик, като „артилеристите“ сразиха със звучното 6:0 испанския Севиля и вдигнаха „Емирейтс Къп“.

Англичаните вкараха бързи 4 гола за 19 минути, като по две попадения дотогава реализираха Жезус и Букайо Сака. Бившият нападател на Ман Сити трябваше да изчака още 12 минути, за да оформи своя хеттрик, а Еди Нкетиа оформи крайния резултат в Лондон след хубав пас от Габриел Мартинели.

Този резултат оформи 100% актив за Микел Артета при контролите през това лято, а за тима предстои откриващ мач във Висшата лига срещу Кристъл Палас следващата седмица.

Двата отбора почетоха паметта на бившия играч на клубовете – Хосе Антонио Рейес, който си отиде трагично преди три години и в деветата минута имаше аплодисменти за испанеца. А кой халф е желан от Артета, разберете в този материал.