Арсенал спечели лондонското дерби срещу Фулъм и продължи победния си марш

2114 0

Арсенал продължава победния си път с четвърти пореден успех във Висшата лига. "Топчиите" се наложиха над градския съперник Фулъм с 2:1 у дома на "Емиратс" и в момента са на първата позиция в елита на Англия с актив от 12 пункта.

През първото полувреме Арсенал бе по-добрият отбор. "Артилиеристите" се скъсаха да пропускат положения. В 29-ата минута Габриел Мартинели уцели греда, а в 4 минути по-късно Букайо Сака нанесе плътен удар по земя, който бе спасен от Бернд Лено.

Втората част не бе по-различна, само че резултатът бе открит изненадващо от Фулъм. Александър Митрович се възползва от грешка в защитата на Арсенал и успя да открие резултата. "Топчиите" обаче се активизираха и успяха да обърнат резултата след попадения на Мартин Йодегор в 64' и Габриел в заключителните минути на мача - 86'.

След седмица Aрсенал приема Астън Вила, а Фулъм ще бъде домакин на Брайтън.