Арсенал спаси точката срещу Фулъм в последните секунди

Снимка: Facundo Arrizabalaga - Pool/Getty Images

658 0

Арсенал и Фулъм завършиха наравно 1:1 в мач от 32-рия кръг на на английската Висша лига. "Артилеристите" владееха топката през по-голямата част от първото полувреме и в 40-ата минута Дани Себайос вкара. Голът му обаче беше отменен поради засада.

В 57-ата минута Габриел извърши нарушение в наказателното поле и реферът Крейг Паусън отсъди дузпа с полза на Фулъм. Джош Мажа застана зад топката и изведе "котиджърс" напред в резултата. Артилеристите продължаваха да опитват и отправиха 8 удара към противниковата врата, но това не даваше ефект. Секунди преди края на добавеното време влезналият като резерва Нкетия се разписа и донесе точката за "артилеристите".

С победата Фулъм прекъсна серията си от 4 поредни загуби във Висшата лига и вече е с актив от 29 точки на 18-то място в класирането. Арсенал има 45 точки и се намира на девето място.

Междувременно Микел Артета скоро може да бъде уволнен.