Арсенал продължава да мечтае за топ 4

Снимка: Gulliver/GettyImages

1041 0

Aрсенал спечели с 2:0 като гост на Саутхемптън в отложен мач от 26-ия кръг на Висшата лига и продължава да мечтае за четвъртото място в крайното класиране, даващо право на участие в Шампионска лига.

През първото полувреме липсваха интересни положения, като тимът на Венгер така и не успя да затрудни стража на домакините.

С подновяването на играта и стила на Арсенал се промени. В 60' Месут Йозил подаде на Алексис Санчес, който с едно движение си нагласи топката, елиминира двама от противниковите играчи и порази близкия ъгъл за 1:0. 7 минути преди края на редовното време. Алексис Санчес центрира отлично на втора греда, а там Рамзи хитро с глава пусна за Жиру на празна врата за 2:0.

"Артилеристите" изместиха Манчестър Юнайтед от петото място и се доближиха на три точки от четвъртия Манчестър Сити. "Топчиите" са на 4 точки зад третия Ливърпул, който все още има един мач повече от тях.