Арсенал приближи Сити след лека победа у дома

Снимка: Getty images/Gulliver

904 0

Арсенал запази третото си място в Примърлийг след домакинка победа над Евертън с 2:0.

В мач без особено интересни положения Жиру и Росицки дадоха реализираха попадения за тима на Арсен Венгер.

„Артилеристите” контролираха мача и не изпуснаха доминацията си, въпреки че не създаваха сериозни опасности пред вратата на гостите.

Жиру откри за домакините след прострелен пас в наказателното поле в 29-ата минута.

Жиру бе близо до тотална победа за „артилеристите”. При контраатака за Арсенал той отправи изстрел, който рикошира от шпагата на защитник на Евертън. За щастие на безпомощния вратар топката премина над горната греда.

В 89-ата минута Росицки реши мача, след като бърза атака на Арсенал завърши с пас към него в центъра пред наказателното поле. Той не се поколеба да стреля и след рикошет в защитник на Еверън, топката оплете мрежата за 2:0.

С 51 точки „артилеристите” заемат третата позиция, изоставайки на 4 пункта от Манчестър Сити, които са втори в класирането.